Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. PTT KONŞİMENTO

    Uluslararası yüklerin pasaportu diye adlandırabileceğimiz PTT konşimento her seyahat sırasında istenilen belgedir. Yurtdışında taşınması gereken mallar yani konu olan büyük pasaportuna konşimento adı verilmektedir. Kısacası kıymetli bir evrak niteliği taşır. Quick Shipper yurtdışı kargo hizmeti noktasında mükemmel bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır.

Ürünlerimiz ve fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1.1. PTT Konşimento

    Yurtdışı mal taşımacılığında kullanılan konşimento nedir? Nasıl her vatandaşın kimliği var ise taşınan malların kimliğine de konşimento adı verilir. Konşimento taşıma senedi olarak da adlandırılır. Bu belge üzerinde alıcının bilgileri, ihbar mercii bilgileri, yükleyici kişi bilgileri ve ticari işlemler ile alakalı bütün bilgiler yer alır. Siz de Quick Shipper ile anında teklif al fırsatlarını değerlendirerek tam da aradığınız bir hizmeti alabilirsiniz’

PTT Gümrük İşlemleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

1.2. PTT Konşimento Yapılması Gerekenler

    Türkiye'nin her yerine PTT kargo ile ürün malzeme gönderebilir iken yurtdışına da PTT kargo ile ürün gönderimi yapabilmeniz çok kolaydır. PTT konşimento yapılması gerekenler herkes için gayet basit bir iştir. Yurtdışı yükün pasaportu anlamına gelen konşimento hazırlayabilmek için yapmanız gereken sadece PTT şubelerine gitmeniz olacaktır.
    Konşimento üzerinde yer alan bilgilerin kesinlikle doğru olması gerekir. Her kargo taşıma personeli konşimento hazırlamak için size yeterli desteği verecektir. Online olarak da bu belgelere hazırlaya bilmeniz için hizmet vardır. Quick Shipper ekonomi express kargo hizmeti konusunda ayrıcalıklı hizmetleri sizlerle buluşturmaktadır.

PTT Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

1.3. PTT Gümrük İşlemleri ve Yurtdışı Kargo Takip

    Yurtdışı gönderiminizi gerçekleştirdikten sonra firma yetkilileri size paket üzerinde yer alan barkod numarasını verecektir. Barkod numarası ürünün yurtdışı takip numarasıdır. Barkod numarası ürünün her bulunduğu durakta okutulacaktır. Barkod numarasını online olarak PTT kargo takip olarak sorguladığınız da kargonuzun PTT gümrük işlemleri ve yurtdışı kargo takip işlerinizi yapabilirsiniz. Kargonun nerede olduğu bilgisine detaylı şekilde ulaşabilirsiniz
    Yurt dışına gönderilecek ürünün gümrük kuralları dâhilinde olup olmadığı şubeler tarafından detaylı şekilde incelenerek yollama işlemi yapılır. Ürün gümrüklü ise Gümrük Müdürlüğü'ne sevk edilir. Ürün gümrüğe takılmıyor ise 3-4 gün içerisinde paketinize kavuşmanız veya paketinizi göndermeniz mümkündür. Tüm bu bilgiler ışığında Quick Shipper iletişime geçerek tam da talebinize uygun bir hizmeti alabilirsiniz!

PTT Paketleme Yöntemi ve Kriterleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

PTT Konşimento

Diğer yazılarımız için;

Anında Teklif Al Anında Teklif Al