Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. RUSYA KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Rusya’ya gönderiyoruz.
    Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkiler köklü bir geçmişe dayanmaktadır. Rusya, Türkiye’nin en önemli ticari ortaklarından biridir. İki ülke arasındaki karşılıklı ciddi düzeyde yatırımlar bulunmaktadır. Rusya doğal kaynaklar bakımından dünyanın en zengin ülkelerindendir. Rusya satın alma gücü olarak dünyanın en büyük altıncı ekonomisidir. Türkiye’nin Rusya ile enerji alanında gerçekleştirdikleri projeler iki ülke arasında ticaretin artmasına imkân sağlamıştır. İkili ticaretlerin artması Rusya’ya kargo hizmetinin yakın zamanda daha da artacağını göstermektedir. Türkiye’den Rusya’ya kargo gönderiminde sektörün önde gelen firması QuickShipper, uzman kadrosu ve gelişen teknolojisi ile her zaman kaliteli hizmet sunmaktadır. QuickShipper, express kargo hizmeti ile Türkiye’den Rusya’ya gönderilerinizi ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim etmektedir.
    Türkiye’den Rusya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 11,98 Euro’dan başlamaktadır.
    Rusya’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Fransa Kargo

1.1. Rusya Uçak Kargo Hizmeti

    Kargo taşımacılığında en önemli konulardan biri, kargonuzun zamanında ve güvenilir bir şekilde alıcısına teslim edilmesidir. Geniş hizmet ağına sahip firmamız, Rusya kargo hizmeti ile hava yolu taşımacılığını kullanarak kargolarınızı hızlı ve güvenli bir şekilde teslim etmektedir. Rusya kargo hizmetimizi tercih eden müşterilerimizin en önemli nedeni, hava yolu taşımacılığı hizmetlerimiz ile 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi Rusya’daki alıcısına ulaştırmamızdır.

1.2. Rusya Kargo Avantajları

•    30 kilo üzeri Rusya gönderilerinize özel fiyatlar
•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat

Fransa Kargo

2. RUSYA KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Rusya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 11,98 Euro’dan başlamaktadır.
    Rusya kargo hizmetimizi tercih eden firmaların ve bireylerin gönderilerini avantajlı fiyatlar ile taşımaktayız. Rusya kargo hizmeti veren firmamız, kurumsal ve bireysel gönderileriniz için güvenli ve hızlı bir teslimat sunmaktadır. Taşınmasında engel bulunmayan tüm gönderilerinizi hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile Türkiye’den Rusya’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde ulaştırmaktayız. Türkiye’den Rusya’ya uzun yıllardır kargo transferi süreçlerini yöneten ve uygulayan firmamızın Rusya kargo hizmeti güvenilir ve oldukça ekonomiktir. Türkiye’den Rusya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin veya kolinin gönderim ücreti express kargo hizmeti ile 11,98 Euro’dan başlamaktadır. Rusya’ya paketiniz veya koliniz 1-2 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Türkiye’den Rusya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Fransa Kargo

3. RUSYA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Rusya’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Rusya’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Rusya’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Rusya Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Rusya’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Rusya’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Rusya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 11,98 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fransa Kargo

3.2. Rusya Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Rusya’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Rusya’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Rusya’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Rusya Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Fransa Kargo

3.4. Rusya Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. RUSYA HAKKINDA

    Rusya, Kuzey Avrasya’da yer almaktadır. Letonya, Norveç, Polonya, Beyaz Rusya, Gürcistan, Ukrayna, Azerbaycan, Çin, Moğolistan, Kuzey Kore, Finlandiya, Litvanya ve Estonya ile sınır komşusudur. Rusya, dünyanın toprak genişliği bakımından en büyük ülkesidir. Tahmini 145 milyondan fazla nüfusu ile dünyanın en kalabalık 8. ülkesidir. Rusya’nın başkenti, Moskova’dır. Resmi para birimi, Rus Rublesidir. Ülkede kullanılan resmi dil Rusçadır. Sahip olduğu doğal kaynak zenginliği ile dünyanın en önemli enerji ihraç eden ülkelerindendir. Rusya, ticaretten en yüksek geliri elde eden üçüncü ülke konumundadır.

4.1. Türkiye Rusya İthalat-İhracat İlişkisi

    Rusya 2019 yılında toplam 426 milyar dolarlık ihracat ve 247 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Çin, Almanya, Hollanda ve Belarus ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Rusya’ya 4,1 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Rusya’ya ihraç edilen başlıca ürünler; meyve ve kuruyemiş, makine ve mekanik parçalar, otomotiv, plastik ve plastik ürünleridir. Türkiye 2019 yılında Rusya’dan 23,1 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Rusya’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; mineral yakıtlar ve yağlar, demir-çelik, hububat ve alüminyumdur. İki ülke arasında 2019 yılında 27,2 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Fransa Kargo

4.2. Rusya Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Rusya 11 zaman dilimi kullanan bir ülkedir. Rus firmalar ile iletişim kurarken bölgeler arası saat farklılıklarına dikkat edilmesi gereklidir. Ticari ilişkilerde kişisel görüş çok önemlidir. Rusça-Türkçe çeviri yapabilen tercüman veya yerel personel kullanılması ticari ilişkilerde faydalı olacaktır. Rusya’nın ticari ve mali mevzuatın karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. Türkiye’den Rusya’ya giden kargoların paketleri ve etiketleri Rusça dilinde olmalıdır. Ayrıca ürün fiyatları Rus rublesi cinsinden de belirtilmelidir. Rusya’nın e-ticaret hacmi yıllar geçtikçe artmıştır. Rusya’nın 2020 yılı e-ticaret pazarının hacmi 2019 yılına göre %58,5’lik rekor büyüme ile 3,221 trilyon rubleye ulaşmıştır. Rusya yurt dışı pazarlara açılmak isteyen firmalar için avantajlı bir ülkedir.

4.3. Rusya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Rusya’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Rusya arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Rusya’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Fransa Kargo

5. RUSYA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Rusya’ya kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Rusya’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Rusya’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Rusya’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Rusya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Rusya seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Rusya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 11,98 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Rusya kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Rusya’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Rusya’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Rusya’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Rusya’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Rusya’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al