Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. SUUDİ ARABİSTAN KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Suudi Arabistan’a gönderiyoruz.
    Suudi Arabistan, dünyanın 18. büyük ekonomisine sahiptir. Suudi Arabistan’ın ekonomisi ağırlıklı olarak ham petrol üretimine dayanmaktadır. Suudi Arabistan’ın Türkiye ile ticari ilişkisi önemli bir boyuttadır. Türk firmalar, Suudi Arabistan’da başta inşaat sektörü olmak üzere pek çok sektörde büyük yatırımlar gerçekleştirmektedir. Türkiye ile Suudi Arabistan’daki ilişki, çeşitli alanlarda karşılıklı ticaretin ve alışverişin hızla gelişmesine katkı sağlamaktadır. Suudi Arabistan express kargo hizmeti ile firmaların veya bireylerin kargo gönderilerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde ulaştırmaktayız. Türkiye’den Suudi Arabistan’daki bir noktaya göndermek istediğiniz kargo gönderilerinizi express kargo hizmeti ile 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz. İki ülke arasındaki bireysel veya kurumsal gönderiler için çoğu zaman express kargo hizmeti tercih edilmektedir. Türkiye’den Suudi Arabistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,52 Euro’dan başlamaktadır.
    Suudi Arabistan’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Suudi Arabistan Kargo

1.1. Suudi Arabistan Uçak Kargo Hizmeti

    Suudi Arabistan kargo hizmeti veren firmamız, kurumsal ve bireysel gönderileriniz için güvenli ve hızlı bir teslimat sunmaktadır. Suudi Arabistan kargo hizmetimizi tercih eden firmaların ve bireylerin gönderilerini avantajlı fiyatlar ile taşımaktayız. Taşınmasında engel bulunmayan tüm gönderilerinizi hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile Türkiye’den Suudi Arabistan’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde ulaştırmaktayız. Suudi Arabistan kargo hizmetimizdeki tüm süreç hakkında 7 gün 24 saat web sitemiz üzerinden bilgi sahibi olabilirsiniz.

1.2. Suudi Arabistan Kargo Avantajları

•    30 kilo üzeri Suudi Arabistan gönderilerinize özel fiyatlar
•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat

Suudi Arabistan Kargo

2. SUUDİ ARABİSTAN KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Suudi Arabistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,52 Euro’dan başlamaktadır.
    Suudi Arabistan express kargo hizmeti almak isteyen tüm müşterilerimizin ürünlerini kurallara uygun ve hızlı şekilde alıcısına ulaştırıyoruz. QuickShipper, denizaşırı ülkelere güvenli bir şekilde gönderilerinizi ulaştırmak için sektörün en iyi firmalarından birisidir. Tüm kurum, kuruluş ve bireylere vermiş olduğumuz Suudi Arabistan express kargo hizmetimizle oluşabilecek aksaklıkları öngörerek çözümler üretiyoruz. Gönderilerinizin taşınma ve teslim aşamalarında sorun yaşamanıza izin vermiyoruz. Suudi Arabistan express kargo hizmeti veren firmamız, tüm hava yolu taşımacılığı hizmetleri gibi bu hizmetimizde de süreç boyunca organize etme ve uygulanması gereken prosedürleri yerine getirme konularında her zaman sizlerin yanındadır. Türkiye’deki bir noktadan, Suudi Arabistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,52 Euro’dan, 1 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti ise 22.64 Euro’dan başlamaktadır. Express kargo hizmetimiz ile Suudi Arabistan’a hızlı, sorunsuz ve ekonomik gönderimler gerçekleştirebilirsiniz.
    Türkiye’den Suudi Arabistan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Kargo

3. SUUDİ ARABİSTAN KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Suudi Arabistan’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Suudi Arabistan’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Suudi Arabistan’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Suudi Arabistan Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Suudi Arabistan’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Suudi Arabistan’ı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Suudi Arabistan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,52 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Kargo

3.2. Suudi Arabistan Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Suudi Arabistan’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Suudi Arabistan’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Suudi Arabistan’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Suudi Arabistan Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Suudi Arabistan Kargo

3.4. Suudi Arabistan Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. SUUDİ ARABİSTAN HAKKINDA

    Suudi Arabistan, Arap Yarımadası’nın en büyük ülkelerinden birisi konumundadır. Birçok ülke ile sınır komşusudur. Tahmini verilere göre 34 milyon nüfusa sahiptir. Ülkenin başkenti Riyad’dır. Riyad, Suudi Arabistan’ın en büyük şehridir. Yaklaşık 5 milyon kişi yaşamaktadır. Ülkenin para birimi Suudi Arabistan Riyalidir. Suudi Arabistan’ın resmi dili Arapçadır. Arapçanın dışında İngilizce, en çok konuşulan yabancı dillerin başında gelmektedir.

4.1. Türkiye Suudi Arabistan İthalat-İhracat İlişkisi

    Suudi Arabistan 2018 yılında toplam 294,5 milyar dolarlık ihracat ve 135,2 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Suudi Arabistan en yakın ticari ilişkilerini Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, ABD ve Hindistan ile kurmaktadır. Türkiye 2019 yılında Suudi Arabistan’a 3,3 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Suudi Arabistan’a ihraç edilen başlıca ürünler; dokuma halı, elektrikli cihaz ve parçaları, mobilya ve tütün ürünleridir. Türkiye 2019 yılında Suudi Arabistan’dan 2 miyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; plastik ve plastik ürünleridir. İki ülke arasında 2019 yılında 5,3 milyar dolarlık ticaret hacmi gerçekleşmiştir. Türkiye’nin en büyük 20. ticaret ortağı konumundadır.

Suudi Arabistan Kargo

4.2. Suudi Arabistan Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Suudi Arabistan’da dinin iş dünyası üzerinde etkisi vardır. Çalışma günleri pazar günü ile perşembe günü arasındadır. Misafire karşı ilgi çok önemlidir. Ticari ilişkilerde kişisel davranışlar ön plandadır. Ticari faaliyetlerde tüm konular sözleşmeye bağlanmalı, söz üzerinden hareket edilmemelidir. İhraç edilen ürünlerin üzerinde Arapça etiketler bulunmalıdır. Özellikle kullanım kılavuzu içeren ihraç ürünlerinde mutlaka Arapça dili eklenmelidir. Suudi Arabistan’da e-ticaret pazarı gelişmekte ve ülkede büyük bir ekonomik faaliyet olarak görülmektedir. E-ticaretin perakende sektördeki payı ilerleyen zamanlarda daha da artacağı öngörülmektedir. Ayrıca ülke yönetimi lojistik altyapısını geliştirmek için yatırım planları yapmaktadır.

4.3. Suudi Arabistan’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Suudi Arabistan’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Suudi Arabistan arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Suudi Arabistan’ın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Suudi Arabistan Kargo

5. SUUDİ ARABİSTAN KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Suudi Arabistan’a kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Suudi Arabistan’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Suudi Arabistan’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Suudi Arabistan’a kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Suudi Arabistan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Suudi Arabistan seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Suudi Arabistan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,52 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Suudi Arabistan kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Suudi Arabistan’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Suudi Arabistan’a en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Suudi Arabistan’a en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Suudi Arabistan’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Suudi Arabistan’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al