Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. AFGANİSTAN KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Afganistan’a gönderiyoruz.
    Afganistan ile Türkiye ikili ilişkilerinin tarihten günümüze kadar olumlu bir yönde ilerlemiştir. İki ülke arasındaki siyasi ve sosyal dostluğun sonucunda ikili ticari faaliyetlerin de hız kazandığı görülmektedir. Bu olumlu yönde ilerleyen ilişki, Afganistan yurt dışı kargo hizmetlerine de yansımıştır. Türkiye’den Afganistan’a sık sık ticari ürün, numune ve makine gibi yükler transfer edilmektedir. QuickShipper, express kargo hizmeti ile Türkiye’den Afganistan’a gönderilerinizi ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim etmektedir. Türkiye’den Afganistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
    Afganistan’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Afganistan Kargo

1.1. Afganistan Uçak Kargo Hizmeti

    Afganistan’a kargo göndermek isteyen kurumsal ve bireysel müşterilerimizin gönderilerini en hızlı kargo taşıma yöntemlerinin başında gelen hava yolu taşımacılığı ile gerçekleştirmekteyiz. Hava yolu taşımacılığı ile Afganistan’a gönderilecek olan kargoların takibini ve teslimatını firmamız yapmaktadır. Hava yolu taşımacılığı ile gönderilen kargolarınız, kara ve deniz yolu ile yapılan kargo taşımacılığa göre çok daha güvenli ve hızlı teslim edilecektir. 

1.2. Afganistan Kargo Avantajları

•    30 kilo üzeri Afganistan gönderilerinize özel fiyatlar
•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat

Afganistan Kargo

2. AFGANİSTAN KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Afganistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
    Afganistan express kargo hizmetimiz, kargolarınızın en hızlı ve sorunsuz şekilde gönderilmesine imkân sunmaktadır. Afganistan’a paketiniz veya koliniz 1-2 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Afganistan express kargo hizmeti veren firmamız, müşterilerinin kaygılarını en aza indirmeyi kendisine misyon edinmiştir. Türkiye’nin her yerinden Afganistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin veya kolinin gönderim ücreti express kargo hizmeti ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Kargolarınızı Afganistan’daki firmalara veya dostlarınıza vakit kaybetmeden ve en avantajlı fiyatlarla göndermek isterseniz Afganistan express kargo hizmeti veren firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 
    Türkiye’den Afganistan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Afganistan Kargo

3. AFGANİSTAN KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Afganistan’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Afganistan’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Afganistan’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Afganistan Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Afganistan’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Afganistan’ı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Afganistan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Afganistan Kargo

3.2. Afganistan Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Afganistan’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Afganistan’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Afganistan’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Afganistan Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Afganistan Kargo

3.4. Afganistan Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. AFGANİSTAN HAKKINDA

    Afganistan, Asya’da denize sınırı olmayan bir ülkedir. Çin ve Hindistan’ı birbirine bağlayan önemli bir konumda yer almaktadır. Afganistan ulaşım sistemi, denize kıyısı bulunmadığından sadece kara ve hava taşımasını kullanmaktadır. Tahmini 28 milyon nüfusa sahiptir. Ülke ekonomisinde tarım ve hayvancılığın önemi büyüktür. 

4.1. Türkiye Afganistan İthalat-İhracat İlişkisi

    Afganistan 2019 yılında toplam 870 milyon dolarlık ihracat ve 8,56 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini İran, Çin, Pakistan, ABD ve Türkmenistan ile kurmuştur. Türkiye 2020 yılında Afganistan’a 207 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Afganistan’a ihraç edilen başlıca ürünler; halılar ve yer kaplamaları, tavuk yumurtaları, ilaçlar, pamuklu ürünler ve dondurulmuş horoz/tavuk etleridir. Türkiye 2020 yılında Afganistan’dan 27 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Afganistan’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; kahve, çay, meyve, mücevherci eşyaları, ham postlar ve derilerdir. İki ülke arasında 2020 yılında 235 milyon doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Afganistan Kargo

4.2. Afganistan Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Ülkenin temel ekonomik politikası, yabancı yatırım ve dış yardım sağlanması üzerine kuruludur. Afganistan’ın en değerli doğal kaynağı sudur. Afganistan halkının büyük çoğunluğu, sağlıklı içilebilir suya ulaşamamaktadır. Ülkenin birçok bölgesinde çölleşme artmaktadır.

4.3. Afganistan’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Afganistan’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Afganistan arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Afganistan’ın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Afganistan Kargo

5. AFGANİSTAN KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Afganistan’a kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Afganistan’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Afganistan’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Afganistan’a kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Afganistan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Afganistan seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Afganistan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Afganistan kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Afganistan’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Afganistan’a en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Afganistan’a en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Afganistan’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Afganistan’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al