Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. MEKSİKA KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Meksika’ya gönderiyoruz.
    Türkiye’nin Meksika’ya ihracatı son 5 yıl içerisinde düzenli olarak %15 büyümüştür. Meksika tekstil ve hazır giyim, elektrik ve elektronik, gıda, iklimlendirme gibi sektörlerde önemli bir potansiyele sahiptir. İki ülke arasında çok fazla ithal ve ihraç edilen ürünler yer almaktadır. Meksika ile Türkiye arasındaki ithalatın ve ihracatın fazla olması taşımacılık sektörüne olan ihtiyacı da arttırmıştır. Türkiye’den Meksika’ya kargo gönderiminde sektörün önde gelen firması QuickShipper, uzman kadrosu ve gelişen teknolojisi ile her zaman kaliteli hizmet sunmaktadır. QuickShipper, express kargo hizmeti ile Türkiye’den Meksika’ya gönderilerinizi ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim etmektedir. Meksika express kargo hizmetimiz, gönderilerinizin alıcısına ulaşma sürelerinde olumlu fark yaratmaktadır. Türkiye’den Meksika’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,73 Euro’dan başlamaktadır.
    Meksika’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Meksika Kargo

1.1. Meksika Uçak Kargo Hizmeti

    Kargo taşımacılığında en önemli konulardan biri, kargonuzun zamanında ve güvenilir bir şekilde alıcısına teslim edilmesidir. Geniş hizmet ağına sahip firmamız, Meksika kargo hizmeti ile hava yolu taşımacılığını kullanarak kargolarınızı hızlı ve güvenli bir şekilde teslim etmektedir. Meksika kargo hizmetimizi tercih eden müşterilerimizin en önemli nedeni, hava yolu taşımacılığı hizmetlerimiz ile 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi Meksika’daki alıcısına ulaştırmamızdır.

1.2. Meksika Kargo Avantajları

•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    30 kilo üzeri Meksika gönderilerinize özel fiyatlar
•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat

Meksika Kargo

2. MEKSİKA KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Meksika’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,73 Euro’dan başlamaktadır.
    Türkiye’den Meksika’ya ürün veya evrak göndermede en hızlı ve güvenilir taşıma yöntemi express kargo hizmetidir. Express kargo hizmeti ile sınır kapılarında bekleyerek kara yolu taşımacılığındaki gibi bir zaman kaybı olmaz. Ayrıca express kargo hizmeti ile deniz yolu taşımacılığındaki yavaş ve uzun teslimatlar gerçekleşmez. Türkiye’den Meksika’ya 0,5 kilogramlık bir paketin veya kolinin gönderim ücreti express kargo hizmeti ile 20,73 Euro’dan, 1 kilogramlık bir paketin veya kolinin gönderim ücreti ise 27,56 Euro’dan başlamaktadır. Meksika’ya paketiniz veya koliniz 1-2 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. 
    Türkiye’den Meksika’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Meksika Kargo

3. MEKSİKA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Meksika’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Meksika’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Meksika’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Meksika Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Meksika’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Meksika’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Meksika’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,73 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meksika Kargo

3.2. Meksika Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Meksika’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Meksika’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Meksika’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Meksika Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Meksika Kargo

3.4. Meksika Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. MEKSİKA HAKKINDA

    Meksika, Pasifik Okyanusunun doğusunda yer almaktadır. Amerika Birleşik Devletleri ile sınır komşusudur. Tropikal iklimi sahip olan Meksika, yılın sadece iki ayı yağmur görmektedir. Dünyanın en kalabalık 10. ülkesi konumundadır. Tahmini verilerine göre 128 milyon nüfusa sahiptir. Ülkenin başkenti Mexico City’dir. Mexico City, Meksika’nın en kalabalık şehri konumundadır. Meksika’nın resmi para birimi Meksika Pesosu’dur. Ülkenin resmi dili bulunmamaktadır. Ülkede yaygın konuşulan dil İspanyolcadır. Bunun haricinde Portekizce ve İngilizce yaygın konuşulan diller arasındadır.

4.1. Türkiye Meksika İthalat-İhracat İlişkisi

    Meksika 2019 yılında toplam 472 milyar dolarlık ihracat ve 467 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini ABD, Çin ve Japonya ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Meksika’ya 668 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Meksika’ya ihraç edilen başlıca ürünler; motorlu kara taşıtları, makinalar, mekanik cihazlar ve aletler, mücevherci eşyası, demir veya çelikten eşya, elektrikli makine ve cihazlardır. Türkiye 2019 yılında Meksika’dan 742 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Meksika’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; elektrikli makina ve cihazlar, hububat, optik, fotoğraf, ölçü, tıbbi alet ve cihazlardır. İki ülke arasında 2019 yılında 1,4 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Meksika Kargo

4.2. Meksika Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Meksikalılar iş görüşmelerinde ana dilleri olan İspanyolca konuşmayı tercih etmektedirler. Güven ve kişisel ilişkiler önem vermektedirler. Hiyerarşik bir yapı bulunmaktadır. Kararlar ve sorumluluklar üst düzey yöneticiler tarafından alınmaktadır. Meksika pazarında iş yapmak isteyen firmaların, güven ilişkisi kurabilmesi için mutlaka yüz yüze görüşme ve toplantı yapması gerekmektedir. Türkiye ile Meksika arasında “Serbest Ticaret Anlaşması” bulunmadığından dolayı ihraç edilen ürünler gümrük vergisine tabidir.

4.3. Meksika’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Meksika’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Meksika arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Meksika’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Meksika Kargo

5. MEKSİKA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Meksika’ya kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Meksika’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Meksika’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Meksika’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Meksika’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Meksika seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Meksika’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,73 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Meksika kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Meksika’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Meksika’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Meksika’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Meksika’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Meksika’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al