Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. HIRVATİSTAN KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Hırvatistan’a gönderiyoruz.
    Hırvatistan, Türkiye’nin Batı Avrupa’ya açılmasında özellikle ekonomik ve ticari ilişkilerinde iş birliği ve bağlantılar kurmasında önemli bir role sahiptir. İki ülke arasındaki ilişkiler geçmişten günümüze kadar sorunsuz ilerlemiştir. Türkiye ile Hırvatistan arasındaki ticaret hacmi giderek artmaktadır. Turizm, tarım, enerji, bankacılık gibi alanlarda yatırımlar bulunmaktadır. Hırvatistan’da faaliyet gösteren 20’den fazla Türk firması bulunmaktadır. Türk firmalarının toplam yatırım tutarı yaklaşım 350 milyon Euro değerindedir. İki ülke arasında çok fazla ithal ve ihraç edilen ürünler yer almaktadır. İthalatın ve ihracatın fazla olması taşımacılık sektörüne olan ihtiyacı da arttırmıştır. Hırvatistan ve Türkiye arasındaki uluslararası gönderiler için genellikle express kargo hizmeti kullanılmaktadır. Türkiye’den Hırvatistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 12,21 Euro’dan başlamaktadır.
    Hırvatistan’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Hırvatistan Kargo

1.1. Hırvatistan Uçak Kargo Hizmeti

    QuickShipper, Türkiye’den Hırvatistan’a ve Hırvatistan’dan Türkiye’ye yaptığı taşımacılık hizmetleri ile lojistik sektöründe önemli bir yer kazanmıştır. Hırvatistan’a evrak veya ürün göndermede en hızlı ve sorunsuz taşıma yöntemi hava yolu ile taşımacılıktır. Hava yolu taşımacılık hizmeti ile sınır kapılarında bekleyerek kara yolu taşımacılığındaki gibi bir zaman kaybı olmaz. Ayrıca hava yolu taşımacılık hizmetleri ile deniz yolu ile yapılan taşımacılık gibi uzun ve yavaş teslimatlar olmaz.

1.2. Hırvatistan Kargo Avantajları

•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    30 kilo üzeri Hırvatistan gönderilerinize özel fiyatlar 
•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat

Hırvatistan Kargo

2. HIRVATİSTAN KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Hırvatistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 12,21 Euro’dan başlamaktadır.
    Kargo taşımacılığında en önemli konulardan biri, kargonuzun zamanında ve güvenilir bir şekilde alıcısına teslim edilmesidir. Geniş hizmet ağına sahip firmamız, Hırvatistan kargo hizmeti ile hava yolu taşımacılığını kullanarak kargolarınızı 12,21 Euro’dan başlayan fiyatlar ile hızlı ve güvenli bir şekilde teslim etmektedir. Hırvatistan kargo hizmetimizi tercih eden müşterilerimizin en önemli nedeni, hava yolu taşımacılığı hizmetlerimiz ile 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi Hırvatistan’daki alıcısına ulaştırmamızdır. Hava yolu taşımacılık hizmeti ile kara yolu ve deniz yolu taşımacılığındaki gibi uzun ve yavaş teslimatlar olmaz.
    Türkiye’den Hırvatistan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Hırvatistan Kargo

3. HIRVATİSTAN KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Hırvatistan’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Hırvatistan’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Hırvatistan’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Hırvatistan Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Hırvatistan’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Hırvatistan’ı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Hırvatistan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti Express kargo ile 12,21 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hırvatistan Kargo

3.2. Hırvatistan Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Hırvatistan’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Hırvatistan’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Hırvatistan’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Hırvatistan Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Hırvatistan Kargo

3.4. Hırvatistan Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. HIRVATİSTAN HAKKINDA

    Hırvatistan, Güneydoğu Avrupa ülkesidir. Balkan yarımadasında bulunan Hırvatistan’ın Adriyatik Denizi’ne uzun bir kıyısı bulunmaktadır. Macaristan, Bosna-Hersek, Karadağ, Slovenya ve Sırbistan’a karadan komşudur. Ülkenin hem başkenti hem de en büyük şehri Zagreb’dir. Ülke nüfusu 4,29 milyondur. Hırvatistan’ın genelinde karasal ve ılıman iklim etkisini göstermektedir. Orta Avrupa ülkeleri arasında sağlık, yaşam kalitesi ve yüksek eğitim gibi alanlarda başarılıdır. Turizm, Hırvatistan ekonomisi için önemli sektörlerden birisidir. Ülkenin resmi dili Hırvatçadır. Bunun haricinde Almanca ve İngilizcede kullanılmaktadır.

4.1. Türkiye Hırvatistan İthalat-İhracat İlişkisi

    Hırvatistan 2020 yılında toplam 16,99 milyar dolarlık ihracat ve 26,09 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Almanya, İtalya, Slovenya, Macaristan ve Avusturya ile kurmuştur. Türkiye 2020 yılında Hırvatistan’a 390 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Hırvatistan’a ihraç edilen başlıca ürünler; motorlu kara taşıtları, elektrikli ve elektriksiz makineler, demir-çelik, plastik ve plastik mamulleridir. Türkiye 2020 yılında Hırvatistan’dan 241 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Hırvatistan’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; elektrikli makine ve cihazlar, demir-çelik, kimyasallar, ilaç ve eczacılık ürünleridir. İki ülke arasında 2020 yılında 631 milyon doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Hırvatistan Kargo

4.2. Hırvatistan Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Hırvatistan gelir düzeyin bakımından Avrupa Birliği ortalamasının geresinde yer almaktadır. Hırvatistanlı tüketiciler genellikle yerel markaları tercih etmektedir. Hırvatistan’daki ticari pazarda rekabet yüksek ve zaman gerektirmektedir. Tüketiciler satış sonrası hizmet, yedek parça gibi konularda beklentileri bulunmaktadır. Şirketlerin karar süreçlerinde hiyerarşik yapı bulunmaktadır. Türkiye ile Hırvatistan arasında “Bölgesel Ticaret Anlaşması”, “Çifte Vergilendirmeye Önleme Anlaşması” ve “Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması” gibi anlaşmalar yürürlüktedir.

4.3. Hırvatistan’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Hırvatistan’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Hırvatistan arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Hırvatistan’ın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Hırvatistan Kargo

5. HIRVATİSTAN KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Hırvatistan’a kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Hırvatistan’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Hırvatistan’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Hırvatistan’a kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Hırvatistan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Hırvatistan seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hırvatistan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 12,21 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Hırvatistan kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Hırvatistan’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Hırvatistan’a en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Hırvatistan’a en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Hırvatistan’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Hırvatistan’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al