Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. FAS KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Fas’a gönderiyoruz.
    Türkiye ile Fas arasındaki diplomatik ilişkiler, Fas ülkesinin bağımsızlığı kazanmasından sonra başlamıştır. İki ülke arasındaki ilişkiler her alanda daha da güçlendirilmesi konusunda karşılıklı çalışmalar devam etmektedir. Fas’ta faaliyet gösteren Türk firması sayısı 170 civarındadır. Türk firmaları genel olarak otomotiv, lojistik, demir-çelik, tekstil ve hazır giyim gibi sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Türkiye ile Fas arasındaki ticaret hacmini artırmak ve ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla Serbest Ticaret Anlaşması 2006 yılında yürürlüğe girmiştir. Fas kargo konusunda öncü olan firmamız, kargolarınıza hassasiyet göstererek, kısa süre içinde alıcısına teslim etmektedir. Türkiye’den Fas’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
    Fas’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Fas Kargo

1.1. Fas Uçak Kargo Hizmeti

    QuickShipper, firmaların veya bireylerin Fas’a göndermek istedikleri kargolarını hava yolu taşımacılığı hizmetlerini kullanarak gerçekleştirmektedir. Hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile Fas’a gönderilen kargolarınızın en büyük avantajları hızlı ve güvenli teslim edilmesidir. Deniz yolu ve kara yolu taşıma yöntemleri ile taşınması mümkün olmayan kargolarınızı Fas’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile taşınabilmesi mümkündür. Fas’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızın gönderilmesi sürecinde kargolarınız hasar görmeden ve deforme olmadan Fas’taki alıcısına ulaşmaktadır.

1.2. Fas Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    30 kilo üzeri Mısır gönderilerinize özel fiyatlar

Fas Kargo

2. FAS KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Fas’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
    QuickShipper, profesyonel taşımacılık hizmetiyle Fas express kargonuzu en ekonomik fiyatlarla, doğru adrese ve sorunsuz bir şekilde ulaştırır. Kara yolu ve deniz yolu taşımacılığındaki bütün riskleri sıfıra indirip mesafeleri kısaltan hava yolu taşımacılığı ile Fas express kargo hizmetini ekonomik ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Express kargo hizmetimiz ile Fas’a hızlı, sorunsuz ve ekonomik gönderimler gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’deki bir noktadan, Fas’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fas express kargo hizmetimiz ile gönderilerinizin takibi de çok daha kolay yapılmaktadır. Fas express kargo hizmeti, ihtiyaçlarınız gözetilerek ve güvenlik temel alınarak oluşturulmuş bir taşımacılık hizmetidir.
    Türkiye’den Fas’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Fas Kargo

3. FAS KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Fas’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Fas’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Fas’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Fas Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Fas’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Fas’a seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Fas’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fas Kargo

3.2. Fas Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Fas’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Fas’taki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Fas’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Fas Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Fas Kargo

3.4. Fas Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. FAS HAKKINDA

    Fas, dünyanın 59. büyük ekonomisine sahiptir. 36,4 milyonluk nüfusu ile Fas dünyanın en kalabalık 40. ülkesi konumundadır. Fas ekonomisi uzun yıllardır stabil bir şekilde büyüme gerçekleştirmektedir. Önemli konumlarda yer alan limanları sayesinde Avrupa ile Afrika arasında ticari bir köprü görevi sağlamaktadır. Ülke ekonomisine yeraltı kaynakları önemli bir yer tutmaktadır. Fas’ta son yıllarda yapılan altyapı ihalelerini kazanan Türk firmalarının sayısı artmaktadır. Fas’ta aktif olarak faaliyet gösteren Türk firma sayısı 160 civarındadır. Türk firmaları, müteahhitlik ve inşaat, toptan ve perakende ticaret, tekstil, mobilya, demir-çelik, halı gibi sektörlerde faaliyet göstermektedir.

4.1. Türkiye Fas İthalat-İhracat İlişkisi

    Fas 2019 yılında toplam 29 milyar dolarlık ihracat ve 51 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini İspanya, Fransa ve İtalya ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Fas’a 2,3 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Fas’a ihraç edilen başlıca ürünler; otomotiv, demir-çelik, makineler, mekanik parçalar, plastik ve mamulleridir. Türkiye 2019 yılında Fas’tan 713 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Fas’tan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; gübreler, gıda kalıntı ve atıkları, otomotiv, sıva malzemeleri ve değerli taşlardır. İki ülke arasında 2019 yılında 3 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir. 

Fas Kargo

4.2. Fas Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Fas’ta iş hayatında ve bürokraside Fransızca kullanılmaktadır. Günlük yaşamda Arapça ve Fransızca tercih edilmektedir. Fas ile iş yaparken Fransızca dil yetkinliğine sahip olunması veya tercüman kullanımı gerekmektedir. Faslı iş adamları iş hayatında kişisel ilişkilere önem verirler. İş birliği yapmak için güvendikleri ve uzun süredir tanıdıkları iş insanları seçerler. Fas’ta İslam dini bayramları kutlanmaktadır. Bu tarihlerde iş yerleri tatil edilmektedir. İş hayatında hiyerarşik düzen bulunmaktadır. Türkiye ile Fas arasındaki bankacılık sistemlerinin uyumsuzluğundan dolayı ödeme sorunu ile karşılaşılabilmektedir. 

4.3. Fas’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Fas’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Fas arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Fas’ın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Mısır Kargo

5. FAS KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Fas’a kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Fas’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Fas’taki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Fas’a kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Fas’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Fas seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Fas’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Fas kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Fas’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Fas’a en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Fas’a en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Fas’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Fas’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al