Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. UKRAYNA KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Ukrayna’ya gönderiyoruz.
    Türkiye ile Ukrayna arasında geçmişten gelen coğrafi, ticari ve kültürel bağlar söz konusudur. Türkiye, Ukrayna’nın bağımsızlığını tanıyan ilk ülkeler arasında yer almaktadır. İki ülke arasında yüksek ticaret hacmi gerçekleşmektedir. Ukrayna kargo hizmetleri ile şirketimiz ikili ilişkileri daha da güçlendirmekte ve Türkiye ile Ukrayna arasında köprü görevi sağlayarak mesafeleri kısaltmaktadır. Express kargo hizmeti ile Türkiye’den Ukrayna’ya gönderileriniz ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim edilmektedir. İki ülke arasındaki bireysel veya kurumsal gönderiler için çoğu zaman express kargo hizmeti tercih edilmektedir. Türkiye’den Ukrayna’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 23,66 Euro’dan başlamaktadır.
    Ukrayna’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Ukrayna Kargo

1.1. Ukrayna Uçak Kargo Hizmeti

    QuickShipper, firmaların veya bireylerin Ukrayna’ya göndermek istedikleri kargolarını hava yolu taşımacılığı hizmetlerini kullanarak gerçekleştirmektedir. Hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile Ukrayna’ya gönderilen kargolarınızın en büyük avantajları hızlı ve güvenli teslim edilmesidir. Deniz yolu ve kara yolu taşıma yöntemleri ile taşınması mümkün olmayan kargolarınızı Ukrayna’ya hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile taşınabilmesi mümkündür. Ukrayna’ya hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızın gönderilmesi sürecinde kargolarınız hasar görmeden ve deforme olmadan alıcısına ulaşmaktadır.

1.2. Ukrayna Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    30 kilo üzeri Sırbistan gönderilerinize özel fiyatlar

Ukrayna Kargo

2. UKRAYNA KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Ukrayna’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 23,66 Euro’dan başlamaktadır.
    QuickShipper, müşterilerine ekonomik ve avantajlı fiyat seçenekleri sunmakta ve her aşamada üst düzey kalitede hizmet vermektedir. Ukrayna express kargo hizmetimiz ile ihtiyaçlarınızı profesyonel bir hizmet sunarak karşılamaktayız. İki ülke arasındaki bireysel veya kurumsal gönderiler için çoğu zaman express kargo hizmeti tercih edilmektedir. Ukrayna’ya ortalama 0,5 kilogramlık bir paketin express kargo ile gönderim ücreti 23,66 Euro’dan, 1 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti ise 14,97 Euro’dan başlamaktadır. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Ukrayna’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde kargolarınızı alıcısına ulaştırmaktayız. Türkiye’den Ukrayna’ya express kargo hizmetimiz ile kişilere ve firmalara zamandan avantaj sağlamaktayız.
    Türkiye’den Ukrayna’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Ukrayna Kargo

3. UKRAYNA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Ukrayna’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Ukrayna’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Ukrayna’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Ukrayna Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Ukrayna’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Ukrayna’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Ukrayna’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 23,66 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ukrayna Kargo

3.2. Ukrayna Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Ukrayna’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Ukrayna’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Ukrayna’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Ukrayna Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Ukrayna Kargo

3.4. Ukrayna Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. UKRAYNA HAKKINDA

    Ukrayna, 603 bin kilometrekarelik yüzölçümü ile Rusya’dan sonra kıtanın en büyük ülkesidir. Dünya’nın 58. büyük ekonomisine sahiptir. Ülke konumu itibariyle Avrupa, Rusya ve Asya pazarları arasında bir geçiş güzergahıdır. 2021 yılı itibarıyla 41,3 milyon nüfusa sahiptir. Resmi dili Ukraynacadır. Resmi para birimi Ukrayna Grivnasıdır. Maden yatakları ve doğal kaynaklar açısından zengin bir konumdadır. Ukrayna ve Türkiye arasında “Çifte Vergilendirmeyi Önleme” ve “Yatırımların Karşılıklı Korunması ve Teşviki” anlaşmaları bulunmaktadır.

4.1. Türkiye Ukrayna İthalat-İhracat İlişkisi

    Ukrayna 2020 yılında toplam 49 milyar dolarlık ihracat ve 54 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Rusya, Çin, Almanya ve Polonya ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Ukrayna’ya 2,15 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Ukrayna’ya ihraç edilen başlıca ürünler; kazanlar, makinalar, mekanik cihazlar ve aletler, buzdolapları, dondurucular ve diğer soğutucu cihazlar, demir ve çelik, elektrikli cihazlar ve telefon cihazlarıdır. Türkiye 2019 yılında Ukrayna’dan 2,72 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Ukrayna’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; demir ve çelik, hububat, mısır, yağlı tohum ve meyvelerdir. İki ülke arasında 2019 yılında 4,8 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Ukrayna Kargo

4.2. Ukrayna Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Ukrayna firmalarının büyük bir kısmı geleneksel organizasyon yapısına sahiptir. İş kültürlerinde hiyerarşi bulunmaktadır. Ticari ilişkilerde yabancı firmalara temkinli yaklaşırlar. Zaman konusunda esnek davranırlar. Toplantılarda ve iş görüşmelerinde dış görünüme önem verirler. Son dönemlerde e-ticaret önem kazanmıştır. Ortalama yılda %25 büyüme gerçekleşmektedir. İhraç edilecek ürünlerin etiketlenmesinde mutlaka Ukraynaca dili yer almalıdır.

4.3. Ukrayna’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Ukrayna’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Ukrayna arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Ukrayna’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Ukrayna Kargo

5. UKRAYNA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Ukrayna’ya kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Ukrayna’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Ukrayna’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Ukrayna’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Ukrayna’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Ukrayna seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ukrayna’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 23,66 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Ukrayna kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Ukrayna’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Ukrayna’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Ukrayna’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Ukrayna’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Ukrayna’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al