Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. JAPONYA KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Japonya’ya gönderiyoruz.
    Japonya 126 milyonluk nüfusu ile dünyanın en kalabalık 11. ülkesidir. İstikrarlı ve gelişmiş ekonomisi ile dünyanın en büyük 3. ekonomisine sahiptir. Dünya ve Asya ortalamasının oldukça altında işsizlik oranını vardır. Dünyaca ünlü teknoloji şirketlerine sahip olan Japonya, elektrik-elektronik, optik fiberler, otomotiv gibi birçok alanda üretim sağlamaktadır. Türkiye, Japonya’ya ihracatını yıllar geçtikçe düzenli olarak arttırmaktadır. Japonya pazarına girmek isteyen firmaların veya bireylerin giriş kararını vermeden önce kapsamlı araştırma yapmaları çok önemlidir. Express kargo hizmeti ile Türkiye’den Japonya’ya gönderileriniz ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim edilmektedir. Türkiye’den Japonya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
    Japonya’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Japonya Kargo

1.1. Japonya Uçak Kargo Hizmeti

    Uzman kadrosu ile hava taşımacılığı hizmeti veren firmamız, Japonya kargo hizmeti ile Türkiye ile Japonya arasında köprü görevi sağlamaktadır. Firmalar ve bireyler Japonya kargo hizmeti ile taşınmasında engel olmayan tüm gönderilerini hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaştırmaktadır.

1.2. Japonya Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    30 kilo üzeri Japonya gönderilerinize özel fiyatlar

Japonya Kargo

2. JAPONYA KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Japonya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
    Türkiye’den Japonya’ya uluslararası düzeyde iş yapan firmaların veya bireylerin gönderilerini express, ekonomi express ve uçak kargo gibi gelişmiş taşıma yöntemleri ile ulaştırmaktayız. QuickShipper firması olarak Türkiye’den Japonya’ya günlük ve haftalık düzenli kargo çıkışlarımız ve avantajlı fiyatlarımız ile firmaların ve bireylerin yanındayız. Türkiye’den Japonya’ya yapılan ihracatlar da taşıma yöntemi olarak çoğunlukla express kargo hizmeti tercih edilmektedir. Türkiye’deki bir noktadan, Japonya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Express kargo hizmetimiz ile Japonya’ya hızlı, sorunsuz ve ekonomik gönderimler gerçekleştirebilirsiniz.
    Türkiye’den Japonya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Japonya Kargo

3. JAPONYA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Japonya’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Japonya’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Japonya’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Japonya Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Japonya’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Japonya’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Japonya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Japonya Kargo

3.2. Japonya Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Japonya’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Japonya’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Japonya’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Japonya Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Japonya Kargo

3.4. Japonya Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. JAPONYA HAKKINDA

    Japonya, Asya kıtasında yer almaktadır. Çin’in doğusunda ve Filipinler’in de Kuzeyinde yer almaktadır. Tahmini verilere göre 126,5 milyon nüfusa sahiptir. Ülke her sene çok sayıda göç almaktadır. Sanayisi sürekli gelişen ve alım gücü sürekli yükselen Japonya’nın gelecek senelerde daha da fazla göç alacağı beklenmektedir. Japonya’nın başkenti Tokyo’dur. Tokyo, Japonya’nın sanayisi en çok gelişmiş şehridir. Japon Yeni, ülkenin para birimidir. Ekonomi piyasalarında değersiz bir para birimidir. Resmi dili Japoncadır.

4.1. Türkiye Japonya İthalat-İhracat İlişkisi

    Japonya 2019 yılında toplam 705,6 milyar dolarlık ihracat ve 720,8 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkileri Çin, ABD ve Güney Kore ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Japonya’ya 502 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Japonya’ya ihraç edilen başlıca ürünler; balıklar ve kabuklu hayvanlar, tahıllar, meyve ve kuruyemiş, otomotiv ve sebze ürünleridir. Türkiye 2019 yılında Japonya’dan 3,6 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Japonya’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; makine ve mekanik parçalar, elektrikli cihazlar, otomotiv, optik ve fotoğraf aletleridir. İki ülke arasında 2019 yılında 4 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir. 

Japonya Kargo

4.2. Japonya Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Japonya pazarında iş yapacak firmaların bilmesi ve dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Japonya’da iş ilişkilerinde bağlılık ve güven ön plandadır. Japon iş insanları kısa vadeli işler yerine uzun vadeli işlere daha çok olumlu bakmaktadırlar. Japonya’da zaman tasarrufu, dakiklik, verimlilik iş kültüründe önem verilen konulardır. Japon insanları iş görüşmelerinde kendi dillerini kullanmayı tercih ederler. Japonya çevrimiçi alışverişe izin veren ilk sanayileşmiş ülkelerden biridir. Dünyada önde gelen büyük e-ticaret siteleri arasında Japon e-ticaret siteleri üst sıralarda yer almaktadır. Japonya gelişmiş teknolojik ürünleri çevrimiçi alışveriş toplumunda büyük rol almaktadır.

4.3. Japonya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Japonya’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Japonya arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Japonya’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Japonya Kargo

5. JAPONYA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Japonya’ya kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Japonya’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Japonya’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Japonya’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Japonya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Japonya seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Japonya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Japonya kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Japonya’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Japonya’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Japonya’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Japonya’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Japonya’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al