Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. ETİYOPYA KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş taşımacılık çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Etiyopya’ya gönderiyoruz.
    Etiyopya ile Türkiye arasındaki dış ticaret özellikle 2015 yılından itibaren önemli derecede artış göstermiştir. İki ülke arasındaki dış ticaret ülkemiz lehine fazlalık vermektedir. Türkiye ile Etiyopya arasında ticari alanda kalıcı ve sürdürülebilir bir iş birliği geliştirmek istenmektedir. Artan ticaret hacmi ile taşımacılık sektörüne duyulan ihtiyaç da artış gösterecektir. QuickShipper, uzun yıllardan beri kurumsal ve bireysel kargo gönderimleri için ekonomik hizmetler sunarak gönderici ile alıcı memnuniyetini en üst düzeyde tutmuştur. Türkiye’nin her yerinden, Etiyopya’ya kargolarınız güvenli ve sorunsuz bir şekilde sevk edilmektedir.
    Türkiye’den Etiyopya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,15 Euro’dan başlamaktadır. Express kargo hizmeti ile Türkiye’den Etiyopya’ya gönderileriniz ortalama 1-3 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim edilmektedir.
    Etiyopya’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgilere bu yazımızda sizler için yer verdik.

Etiyopya Kargo

1.1. Etiyopya Uçak Kargo Hizmeti

    Uzman kadrosu ile hava taşımacılığı hizmeti veren firmamız, Etiyopya kargo hizmeti ile Türkiye ile Etiyopya arasında köprü görevi sağlamaktadır. Firmalar ve bireyler Etiyopya kargo hizmeti ile taşınmasında engel olmayan tüm gönderilerini hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaştırmaktadır. Etiyopya’ya hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızın gönderilmesi sürecinde kargolarınız hasar görmeden ve deforme olmadan Etiyopya’daki alıcısına ulaşmaktadır. Şahıs gönderileri hava kargo (Uçak Kargo) harici tüm servisler ile gönderilebilirken, firmalar bütün yöntemleri kullanabilmektedirler.

1.2. Etiyopya Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    30 kilo üzeri Macaristan gönderilerinize özel fiyatlar

Etiyopya Kargo

2. ETİYOPYA KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Etiyopya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,15 Euro’dan başlamaktadır.
    QuickShipper, Etiyopya express kargo hizmetini sadece kurum ve kuruluşlara değil, aynı zamanda bireylere de vermektedir. Etiyopya ile Türkiye arasındaki hızlı kargo imkânı sunan Etiyopya express kargo hizmetimiz, firmaların ve bireylerin beklentilerini fazlasıyla karşılamaktadır. Etiyopya express kargo hizmeti ile firmaların veya bireylerin kargo gönderilerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde ulaştırmaktayız. QuickShipper, taşınmasında engel olmayan her gönderinizi Etiyopya express kargo hizmeti ile en avantajlı fiyatlarla taşımaktadır.
    Türkiye’deki bir noktadan, Etiyopya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,15 Euro’dan başlamaktadır.
    Türkiye’den Etiyopya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmek için QuickShipper web sitemizin ana sayfasında yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Etiyopya Kargo

3. ETİYOPYA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Etiyopya’ya kargo gönderim sürecinde yapmanız gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız ya da satış temsilcinizden özel fiyat almanızdır. İkinci adım, gönderiniz teslim alınarak işlemlerinin yapılması ve Etiyopya’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyimli çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Etiyopya’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Etiyopya Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Etiyopya’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper ana sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Etiyopya’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Etiyopya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,15 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiyopya Kargo

3.2. Etiyopya Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo, express hava yolu ve ELit Servis gibi özel hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde alıcılarına ulaştırıyoruz. Türkiye’den Etiyopya’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-3 iş günü içerisinde Etiyopya’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Etiyopya’ya 1-3 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Etiyopya Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin uzunluk, derinlik ve yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğumuz formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Etiyopya Kargo

3.4. Etiyopya Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper'dan hizmet alan tüm müşterilerimiz, app.quickshipper.com panelimiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat boyunca anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere, panel içinde ilgili kısımda gönderi durumuna tıklayarak ulaşabilirler.

4. ETİYOPYA HAKKINDA

    Etiyopya, dünyanın 66. ve Afrika’nın 8. büyük ekonomisine sahiptir. 112 milyonluk nüfusu ile Afrika’nın en kalabalık 2. ülkesidir. Afrika Kıta'sına doğrudan yabancı yatırım çeken ülkelerden birisidir. Tarıma dayalı bir ekonomiye sahiptir. Sanayi sektörü başlangıç aşamasındadır. Tarım sektörü dışında önemli bir üretim gücü bulunmamaktadır. Oromo ve Amharca resmi dil olarak kabul edilmektedir.

4.1. Türkiye Etiyopya İthalat-İhracat İlişkisi

    Etiyopya 2019 yılında toplam 1,54 milyar dolarlık ihracat ve 14,8 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Çin, Hindistan ve ABD ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Etiyopya’ya 380 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Etiyopya’ya ihraç edilen başlıca ürünler; demir-çelik, makine ve mekanik parçalar, elektrikli cihaz ve parçalar ve halı ürünleridir. Türkiye 2020 yılında Etiyopya’dan 51 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Etiyopya’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; kahve, kakao ve liflerdir. İki ülke arasında 2019 yılında 432 milyon doları aşan ticaret hacmi oluşmuştur.

Etiyopya Kargo

4.2. Etiyopya Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Türkiye ile Etiyopya arasında “Çifte Vergilendirmeyi Önleme” ve “Yatırımların Karşılıklı Korunması ve Teşviki” anlaşmaları bulunmaktadır. İki ülke arasında ithalat ve ihracat işlemlerinde gümrük vergisi bulunmaktadır. Etiyopya’ya ithal edilecek tüm ürünlerde mutlaka ürünün son kullanma tarihi, ürün adı ve üretici firma adı gibi bilgiler yer almalıdır. Teknolojik altyapının çok gelişmemiş olmasından dolayı nüfusunun çok az bir kısmı internete erişebilmektedir. Ülkede akıllı telefon kullanımı çok düşüktür. Etiyopya iş dünyasında İngilizce yaygın olarak kullanılmaktadır.

4.3. Etiyopya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Etiyopya’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Etiyopya arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Etiyopya’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Etiyopya Kargo

5. ETİYOPYA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Etiyopya’ya kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Etiyopya’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-3 iş günü içerisinde Etiyopya’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Etiyopya’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Etiyopya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmek için QuickShipper web sitemizin ana sayfasında yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz ya da satış temsilcinizden özel fiyat teklifi alabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Etiyopya seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Etiyopya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,15 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Etiyopya kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Etiyopya’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki ölçümün sonucunda ortaya çıkan değerde hangisi fazla ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Etiyopya’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Etiyopya’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Etiyopya’ya ortalama 1-3 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Etiyopya’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper ile kargo gönderen tüm müşterilerimiz, app.quickshipper.com panelimiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat boyunca anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere, panel içinde ilgili kısımda gönderi durumuna tıklayarak ulaşabilirler.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al