Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. TAYLAND KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Tayland’a gönderiyoruz.
    Türkiye ile Tayland arasındaki olumlu ilişkiler her yıl daha da iyi bir noktaya ulaşmaktadır. Turizm, gıda ve tekstil gibi alanlarda çalışmalar yürüten Türk firmalar Tayland’da faaliyet göstermektedir. Yurtdışı Tayland kargo hizmeti sunan firmamız bu anlamda gereken hizmeti ekonomik ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bireylerin ya da firmaların kargolarını Tayland’a göndermek için en çok tercih ettikleri hizmetimiz Tayland express kargo hizmetimizdir. Türkiye’den Tayland’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
    Tayland’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Tayland Kargo

1.1. Tayland Uçak Kargo Hizmeti

    QuickShipper, firmaların veya bireylerin Tayland’a göndermek istedikleri kargolarını hava yolu taşımacılığı hizmetlerini kullanarak gerçekleştirmektedir. Hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile Tayland’a gönderilen kargolarınızın en büyük avantajları hızlı ve güvenli teslim edilmesidir. Deniz yolu ve kara yolu taşıma yöntemleri ile taşınması mümkün olmayan kargolarınızı Tayland’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile taşınabilmesi mümkündür. Tayland’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızın gönderilmesi sürecinde kargolarınız hasar görmeden ve deforme olmadan Tayland’daki alıcısına ulaşmaktadır.

1.2. Tayland Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    30 kilo üzeri Tayland gönderilerinize özel fiyatlar

Tayland Kargo

2. TAYLAND KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Tayland’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
    QuickShipper, uluslararası taşımacılık kurallarına uygun hareket etmektedir. Tayland kargolarınızın emniyetli bir şekilde taşınması ve sorunsuz şekilde ulaşması için gerekli tüm önlemleri almaktayız. Express kargo hizmetimiz ile Tayland’a hızlı, sorunsuz ve ekonomik gönderimler gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’deki bir noktadan, Tayland’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Tayland express kargo hizmetimiz ile gönderilerinizin takibi de çok daha kolay yapılmaktadır.
    Türkiye’den Tayland’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Kargo

3. TAYLAND KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Tayland’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Tayland’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Tayland’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Tayland Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Tayland’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Tayland’a seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Tayland’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tayland Kargo

3.2. Tayland Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Tayland’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Tayland’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Tayland’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Tayland Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Tayland Kargo

3.4. Tayland Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. TAYLAND HAKKINDA

    Tayland, Asya kıtasında ve Hindiçin yarımadasında yer almaktadır. Asya’nın en fazla turist çeken ülkelerinden biri olan Tayland, 200’den fazla adaya sahiptir. En popüler adaları Phi Phi Adası, Rai Leh Adası ve Ko Hong Adası’dır. 2020 yılı itibariyle 70 milyona yakın nüfusa sahiptir. Ülkenin başkenti Bangkok’tur. Taylan Bahtı ülkenin resmi para birimidir. Ülkenin resmi dili Tayca’dır. Bu dilin haricinde Çince, İngilizce ve Almanca da yaygın olarak konuşulmaktadır.

4.1. Türkiye Tayland İthalat-İhracat İlişkisi

    Tayland 2019 yılında toplam 233,67 milyar dolarlık ihracat ve 207,69 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Çin, Japonya, ABD, Malezya ve Güney Kore ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Tayland’a 400 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Tayland’a ihraç edilen başlıca ürünler; kimyevi maddeler, hububat, makine ve aksamları, elektrik ve elektronik ürünleridir. Türkiye 2019 yılında Tayland’dan 900 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Tayland’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; sanayi makineleri, elektrikli makine ve parçaları, ham petrol ve kimyasallardır. İki ülke arasında 2019 yılında 1,3 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Tayland Kargo

4.2. Tayland Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Taylandlı iş ve ticari ilişkiler Japonya ve Çin’de olduğu kadar resmi değildir. Ülkede hemen hemen her yerde döviz büroları bulunmakta ve rahatlıkla döviz bozdurulabilmektedir. Tayland 30 güne kadar olan turistik geziler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istememektedir. Ülke ana dili Tayland’ca olup İngilizce ve ülkenin kuzey kesimlerinde Çince de konuşulmaktadır.

4.3. Tayland’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Tayland’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Tayland arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Tayland’ın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Tayland Kargo

5. TAYLAND KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Tayland’a kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Tayland’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Tayland’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Tayland’a kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Tayland’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Tayland seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Tayland’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Tayland kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Tayland’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Tayland’a en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Tayland’a en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Tayland’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Tayland’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al