Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. POLONYA KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Polonya’ya gönderiyoruz.
    Polonya, Türkiye ile son derece önemli ekonomik ve kültürel faaliyetler yürüten bir ülke konumundadır. Polonya ile Türkiye arasında tekstil, otomotiv ve makine sektörleri gelişmektedir. İki ülke arasında 6 milyar doları aşan ticaret hacmi önemli bir boyuttadır. Polonya’da yaklaşık 250 Türk firması faaliyet göstermektedir. Hem ticaret hacminin yüksek olması hem de Polonya’da faaliyet gösteren Türk firma sayısının fazla olması, Polonya’ya kargo gönderilerinin oldukça talep görmesine sebep olmuştur. Türkiye’den Polonya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 9,89 Euro’dan başlamaktadır. Express kargo hizmeti ile Türkiye’den Polonya’ya gönderileriniz ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim edilmektedir.
    Polonya’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Polonya Kargo

1.1. Polonya Uçak Kargo Hizmeti

    Uzman kadrosu ile hava taşımacılığı hizmeti veren firmamız, Polonya kargo hizmeti ile Türkiye ile Polonya arasında köprü görevi sağlamaktadır. Firmalar ve bireyler Polonya kargo hizmeti ile taşınmasında engel olmayan tüm gönderilerini hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaştırmaktadır. Polonya’ya hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızın gönderilmesi sürecinde kargolarınız hasar görmeden ve deforme olmadan Polonya’daki alıcısına ulaşmaktadır.

1.2. Polonya Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    30 kilo üzeri Polonya gönderilerinize özel fiyatlar

Polonya Kargo

2. POLONYA KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Polonya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 9,89 Euro’dan başlamaktadır.
    Türkiye, Polonya’nın önemli ekonomik ortaklarından biridir. İki ülke arasındaki ticaret hacmindeki artış hızı, gelecekte daha iyi seviyelere geleceğinin göstergesidir. Polonya ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi altı kattan fazla artmıştır. Artan bu ticaret hacmi, Türkiye ile Polonya arasındaki taşımacılık hizmetinin de arttığını göstermektedir. QuickShipper, taşınmasında engel olmayan her gönderinizi Polonya express kargo hizmeti ile en avantajlı fiyatlarla taşımaktadır. Türkiye’deki bir noktadan, Polonya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 9,89 Euro’dan başlamaktadır.
    Türkiye’den Polonya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Polonya Kargo

3. POLONYA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Polonya’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Polonya’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Polonya’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Polonya Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Polonya’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Polonya’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Polonya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 9,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Kargo

3.2. Polonya Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Polonya’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Polonya’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Polonya’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Polonya Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Polonya Kargo

3.4. Polonya Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. POLONYA HAKKINDA

    Polonya, 312 bin kilometrekarelik yüzölçümü ile Avrupa’nın 8. dünyanın 69. büyük ülkesi konumundadır. Ülkenin büyük bir kısmı düz ovalardan, güney kıyısı ise sıra dağlardan oluşmaktadır. Ülkenin yarısına yakın bir bölümü ormanlarla kaplıdır. Polonya, 18 milyon erkek ve 19 milyon kadın olmak üzere 37 milyonu aşan nüfusa sahiptir. Polonya, çok kaliteli ve köklü bir eğitim sistemine sahiptir. Ülkedeki okur yazarlık oranının %99,8 olduğu bilinmektedir. Polonya’nın para birimi Polonya Zlotisidir.

4.1. Türkiye Polonya İthalat-İhracat İlişkisi

    Polonya 2019 yılında toplam 251 milyar dolarlık ihracat ve 67,86 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Almanya, İsveç, Hollanda, Rusya, Çin ve ABD ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Polonya’ya 3,4 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Polonya’ya ihraç edilen başlıca ürünler; otomotiv, makine ve mekanik parçalar, elektrikli cihazlar, giyim, alüminyum ve plastiktir. Türkiye 2019 yılında Polonya’dan 2,6 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Polonya’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; makine ve mekanik parçalar, otomotiv, elektrikli cihazlar, kauçuk, kâğıt ve demir çeliktir. İki ülke arasında 2019 yılında 6 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Polonya Kargo

4.2. Polonya Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Polonya firmaları ile yapılacak iş toplantılarında el sıkışma ve göz teması kurmak önemlidir. İş toplantılarının tarihi ve saati önceden ayarlanmalı ve toplantı saatine uyulmalıdır. Şirketler hiyerarşik bir yapıya sahiptir. AB Gümrük Birliği Anlaşması sayesinde Türkiye, Polonya’ya yaptığı ihracatlar da gümrük vergisinden muaf tutulmaktadır. İki ülke arasında “Çifte Vergilendirmeyi Önleme” anlaşması yürürlüktedir. Polonya’ya ihraç edilecek ürünlerin etiketlemeleri Leh dilinde olmalı ya da orijinal dil ile birlikte Lehçe çeviri olmalıdır.

4.3. Polonya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Polonya’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Polonya arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Polonya’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Polonya Kargo

5. POLONYA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Polonya’ya kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Polonya’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Polonya’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Polonya’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Polonya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Polonya seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Polonya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 9,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Polonya kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Polonya’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Polonya’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Polonya’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Polonya’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Polonya’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al