Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. GÜRCİSTAN KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Gürcistan’a gönderiyoruz.
    Gürcistan ile Türkiye arasındaki ilişkiler stratejik ortaklık düzeyindedir. Gürcistan’ın Türkiye’den ithalatı son 5 yıl içerisinde yıllık ortalama %6 büyümüştür. Düzenli olarak artan bu ikili ticaret neticesinde lojistik hizmetine duyulan ihtiyaç da artış göstermektedir. Uzman kadrosu ile hava taşımacılığı hizmeti veren firmamız, Gürcistan kargo hizmeti ile Türkiye ile Gürcistan arasında köprü görevi sağlamaktadır. Firmalar ve bireyler, Gürcistan kargo hizmeti ile taşınmasında engel olmayan tüm gönderilerini hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaştırmaktadır.
    Türkiye’den Gürcistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Türkiye’den Gürcistan’a gönderileriniz ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim edilmektedir. QuickShipper, Dünya’nın her yerine farklı yük çeşitleri için alternatif araçlarla yanınızdadır.
    Gürcistan’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Gürcistan Kargo

1.1. Gürcistan Uçak Kargo Hizmeti

    Kargo taşımacılığında en önemli konulardan biri, kargonuzun zamanında ve güvenilir bir şekilde alıcısına teslim edilmesidir. Geniş hizmet ağına sahip firmamız, Gürcistan kargo hizmeti ile hava yolu taşımacılığını kullanarak kargolarınızı hızlı ve güvenli bir şekilde teslim etmektedir. Gürcistan kargo hizmetimizi tercih eden müşterilerimizin en önemli nedeni, hava yolu taşımacılığı hizmetlerimiz ile 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi Gürcistan’daki alıcısına ulaştırmamızdır.

1.2. Gürcistan Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    30 kilo üzeri Libya gönderilerinize özel fiyatlar

Gürcistan Kargo

2. GÜRCİSTAN KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Gürcistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
    Gürcistan express kargo hizmetiyle uzmanlaşmış ve sektörde öncü olan firmamız, müşterilerine en kaliteli ve sorunsuz hizmeti vermek için kendini geliştirmekte ve dünyanın her bölgesine gönderim sağlamak için durmadan çalışmaktadır. Türkiye’deki bir noktadan, Gürcistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Gürcistan express kargo hizmetimiz ile gönderilerinizin takibi de çok daha kolay yapılmaktadır. Gürcistan express kargo hizmetimiz ile kargolarınızı yurtdışına gönderme sürecinde bizlere gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz. Türkiye’den Gürcistan’a gönderileriniz ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim edilmektedir.
    Türkiye’den Gürcistan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Gürcistan Kargo

3. GÜRCİSTAN KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Gürcistan’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Gürcistan’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Gürcistan’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Gürcistan Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Gürcistan’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Gürcistan’a seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Gürcistan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gürcistan Kargo

3.2. Gürcistan Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Gürcistan’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Gürcistan’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Gürcistan’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Gürcistan Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Gürcistan Kargo

3.4. Gürcistan Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. GÜRCİSTAN HAKKINDA

    Gürcistan, dünyanın 120. büyük ekonomisine sahiptir. 2020 yılı verilerine göre yaklaşık 3,7 milyon nüfusu bulunmaktadır. Dünya ortalamasının altında nüfus artış hızı seyretmektedir. Gürcistan toplamda 9 farklı bölgeden oluşmaktadır. Gürcistan’ın başkenti Tiflis’tir. Gürcistan’da resmi olarak kabul gören dil Gürcücedir. Rusya’nın uzun yıllar Gürcistan’daki etkisi, ülkede en fazla konuşulan ikinci dilin Rusça olmasına sebep olmuştur. Gürcistan ile Türkiye arasında 1 saatlik zaman farkı bulunmaktadır.    

4.1. Türkiye Gürcistan İthalat-İhracat İlişkisi

    Gürcistan 2019 yılında toplam 3,7 milyar dolarlık ihracat ve 9 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Türkiye, Rusya ve Çin ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Gürcistan’a 1,6 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Gürcistan’a ihraç edilen başlıca ürünler; elektrikli makine ve cihazlar, izole edilmiş tel, kablo, elektrik iletkeni, fiber optik kablolar, demir-çelik ve giyim eşyasıdır. Türkiye 2019 yılında Gürcistan’dan 272 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Gürcistan’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; giyim eşyası ve aksesuarları, demir-çelik ve çelik karbondur. İki ülke arasında 2019 yılında 1,8 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir. 

Gürcistan Kargo

4.2. Gürcistan Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Gürcistan ile Türkiye arasında “Serbest Ticaret Anlaşması” bulunmaktadır. Bu anlaşma sayesinde çoğu tarım ve sanayi ürünlerinde gümrük vergisi bulunmaktadır. İki ülke arasında “Çifte Vergilendirmeye Önleme” anlaşması yürürlüktedir. Gürcistan, ticari ilişkilerde güvene önem veren bir ülkedir. Yapılan ilk toplantılar genellikle bilgi amaçlıdır. Sözleşme imzalanması veya anlaşma yapılması çoğu zaman ikinci toplantılarda gerçekleşmektedir. Gürcistan’da çevrimiçi satış ve kurye hizmetleri ile e-ticaret tercihi tüketiciler arasında yaygınlaşmaktadır.

4.3. Gürcistan’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Gürcistan’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Gürcistan arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Gürcistan’ın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Gürcistan Kargo

5. GÜRCİSTAN KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Gürcistan’a kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Gürcistan’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Gürcistan’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Gürcistan’a kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Gürcistan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Gürcistan seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Gürcistan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Gürcistan kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Gürcistan’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Gürcistan’a en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Gürcistan’a en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Gürcistan’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Gürcistan’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al