Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. MALEZYA KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Malezya’ya gönderiyoruz.
    Türkiye ile Malezya arasında yakın ilişkiler bulunmaktadır. İki ülke arasında çeşitli platformlarda iş birliği içinde hareket edilmektedir. Malezya firmaları ülkemizde sağlık ve perakendecilik sektörleri gibi alanlarda yatırımlara sahiptir. Malezya pazarına girmek isteyen firmaların veya bireylerin giriş kararını vermeden önce kapsamlı araştırma yapmaları çok önemlidir. Express kargo hizmeti ile Türkiye’den Malezya’ya gönderileriniz ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim edilmektedir. Türkiye’den Malezya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
    Malezya’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Malezya Kargo

1.1. Malezya Uçak Kargo Hizmeti

    Uzman kadrosu ile hava taşımacılığı hizmeti veren firmamız, Malezya kargo hizmeti ile Türkiye ile Malezya arasında köprü görevi sağlamaktadır. Firmalar ve bireyler Malezya kargo hizmeti ile taşınmasında engel olmayan tüm gönderilerini hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaştırmaktadır.

1.2. Malezya Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    30 kilo üzeri Malezya gönderilerinize özel fiyatlar
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat

Malezya Kargo

2. MALEZYA KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Malezya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
    Yurtdışı Malezya express kargo hizmetimiz, çoğunlukla tercih edilen hava yolu taşımacılığı hizmetlerimiz arasındadır. Malezya express kargo hizmeti, temel olarak kargolarınızın sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşmasını sağlar. Malezya express kargo hizmetimizi tercih eden müşterilerimizin en önemli nedeni, hava yolu taşımacılığı hizmetlerimiz ile 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi Malezya’daki alıcısına ulaştırmamızdır. Türkiye’den Malezya’ya yapılan ihracatlar da taşıma yöntemi olarak çoğunlukla express kargo hizmeti tercih edilmektedir. Türkiye’deki bir noktadan, Malezya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Yurtdışı Malezya express kargo hizmetimiz dahilinde taşınmasında engel olmayan her tür kargonuzu sorunsuz bir şekilde ve en kısa sürede alıcısına ulaştırmaktayız.
    Türkiye’den Malezya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Malezya Kargo

3. MALEZYA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Malezya’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Malezya’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Malezya’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Malezya Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Malezya’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Malezya’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Malezya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Malezya Kargo

3.2. Malezya Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Malezya’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Malezya’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Malezya’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Malezya Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Malezya Kargo

3.4. Malezya Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. MALEZYA HAKKINDA

    Malezya’nın ekonomisi Endonezya ve Tayland’dan sonra Güneydoğu Asya’nın 3. büyük ekonomisi ve dünyanın en büyük 35. ekonomisi konumundadır. Malezya 2020 yılından bu yana her yıl ortalama %5 büyüyen bir ekonomiye sahiptir. Ülkenin başkenti Kuala Lumpur iken, resmi idari başkent Putrajayadır. Malezya 31,9 milyon nüfusu ile dünyanın 45. kalabalık ülkesidir. Malezya doğal kaynaklar açısından zengin bir ülkedir. Katar’dan sonra dünyanın ikinci büyük LNG ihracatçısıdır. Ülkenin resmi dili Malaycadır. Yerel halkın büyük bir çoğunluğu İngilizce konuşabilmektedir. Bu iki dilin haricinde, Arapça, Tamilce, Hintçe ve Çince dilleri de konuşulmaktadır.

4.1. Türkiye Malezya İthalat-İhracat İlişkisi

    Malezya 2019 yılında toplam 238 milyar dolarlık ihracat ve 204,9 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Çin, Singapur ve ABD ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Malezya’ya 354 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Malezya’ya ihraç edilen başlıca ürünler; demir-çelik, mineral yakıtlar ve yağlar, makineler, değerli taşlar ve metallerdir. Türkiye 2019 yılında Malezya’dan 1,8 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Malezya’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; hayvan ve bitki yağları, elektrikli cihazlar, kauçuk ve mamulleri, suni tekstil malzemeleri ve alüminyumdur. İki ülke arasında 2019 yılında 2,2 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Malezya Kargo

4.2. Malezya Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Malezya’da iş kültürü Çin ve Hint kültürünün etkisi altında kalmıştır. Malezya’da iş insanları ile kişisel ilişkiler kurmak önem taşımaktadır. İş görüşmelerinde ve toplantılarda kartvizit alışverişi çok önemlidir. Malezya’da Çince yaygın olduğundan sebep kartvizitlerin bir yüzü mutlaka Çince dilinde olmalıdır. Türkiye ile Malezya arasında “Serbest Ticaret Anlaşması” bulunmaktadır. İki ülke arasında “Çifte Vergilendirmeyi Önleme” ve “Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması” anlaşmaları yürürlüktedir. Türkiye’den Malezya’ya ihraç edilecek ürünlerin paketlenmesi ve etiketlenmesinde İngilizce ya da Malay dilinde yapılmalıdır. Malezya’ya ulaşım kolaylığı ve maliyetlerin düşüklüğü avantajları ile e-ticaret pazara giriş için fırsatlar sunan bir yoldur. 

4.3. Malezya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Malezya’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Malezya arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Malezya’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Malezya Kargo

5. MALEZYA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Malezya’ya kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Malezya’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Malezya’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Malezya’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Malezya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Malezya seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Malezya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

5.3. Malezya kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Malezya’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Malezya’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Malezya’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Malezya’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Malezya’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al