Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. ENDONEZYA KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Endonezya’ya gönderiyoruz.
    Türkiye ile Endonezya yakın ve çok boyutlu ilişkilere sahiptir. Tarihi bağlar itibariyle iki ülke arasında her zaman dostane ilişkiler olmuştur. Endonezya, Güneydoğu Asya’daki en büyük ekonomiye sahiptir. Ülkenin dinamik nüfusu ve büyüyen güçlü ekonomisi, ticari ilişkilerimizin daha da geliştirilmesi için uygun bir ortam temin etmiştir. Endonezya’ya ihracat yapan firmaların sayısının artması, taşımacılık sektörüne olan ihtiyacı da arttırmıştır. QuickShipper, yurtdışı Endonezya kargo hizmeti ile firmaların ve bireylerin taşımacılık alanındaki ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Express kargo hizmeti ile Türkiye’den Endonezya’ya gönderileriniz ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim edilmektedir. 
    Türkiye’den Endonezya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
    Endonezya’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Endonezya Kargo

1.1. Endonezya Uçak Kargo Hizmeti

    Endonezya’ya kargo göndermek isteyen kurumsal ve bireysel müşterilerimizin gönderilerini en hızlı kargo taşıma yöntemlerinin başında gelen hava yolu taşımacılığı ile gerçekleştirmekteyiz. Hava yolu taşımacılığı ile Endonezya’ya gönderilecek olan kargoların takibini ve teslimatını firmamız yapmaktadır. Hava yolu taşımacılığı ile gönderilen kargolarınız, kara ve deniz yolu ile yapılan kargo taşımacılığa göre çok daha güvenli ve hızlı teslim edilecektir. 

1.2. Endonezya Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    30 kilo üzeri Endonezya gönderilerinize özel fiyatlar

Endonezya Kargo

2. ENDONEZYA KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Endonezya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
    Yurtdışı Endonezya express kargo hizmetimiz, Türkiye’den Endonezya’ya ihracat yapan firmalar olduğu kadar Endonezya’ya bireysel kargo göndermek isteyen müşterilerimiz içinde avantajlıdır. Yurtdışı Endonezya express kargo hizmetimiz ile sizlere güvenilir ve ekonomik teslimatlar sunmaktayız. Endonezya express kargo hizmeti, Türkiye’den Endonezya’ya hızlı kargolarınız için tercih edilebilecek en avantajlı hizmettir. QuickShipper firması olarak Endonezya express kargo hizmeti kapsamında kargolarınız zaman kaybı yaşamadan ortalama 1-2 iş günü içerisinde Endonezya’daki alıcısına teslim edilmektedir. Endonezya’ya ortalama 0,5 kilogramlık bir paketin express kargo ile gönderim ücreti 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Endonezya’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde kargolarınızı alıcısına ulaştırmaktayız. 
    Türkiye’den Endonezya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Endonezya Kargo

3. ENDONEZYA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Endonezya’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Endonezya’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Endonezya’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Endonezya Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Endonezya’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Endonezya’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Endonezya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Endonezya Kargo

3.2. Endonezya Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Endonezya’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Endonezya’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Endonezya’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Endonezya Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Endonezya Kargo

3.4. Endonezya Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. ENDONEZYA HAKKINDA

    Endonezya, dünyanın 16. büyük ekonomisine sahiptir. Çin, Hindistan ve ABD’nin ardından dünyanın en kalabalık 4. ülkesi konumundadır. 2020 yılı tahminlerine göre 273 milyondan fazla nüfusa sahiptir. Ülkenin para birimi Endonezya Rupisidir. Endonezya birçok adadan oluştuğu için farklı etnik gruplara ev sahipliği yapmaktadır. Ülkede 250’den fazla lehçe bulunmaktadır. Endonezya’nın resmi dili Endonezcedir. İngilizce hem ekonomi hem ticaret alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Endonezya ile Türkiye arasında 4 saat fark bulunmaktadır.

4.1. Türkiye Endonezya İthalat-İhracat İlişkisi

    Endonezya 2019 yılında toplam 167 milyar dolarlık ihracat ve 170 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Çin, Japonya, Singapur, ABD ve Güney Kore ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Endonezya’ya 289 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Endonezya’ya ihraç edilen başlıca ürünler; makine ve mekanik parçalar, inorganik kimyasallar, tütün ve tütün mamulleridir. Türkiye 2019 yılında Endonezya’dan 1,35 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Endonezya’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; suni elyaf, kauçuk ve mamulleri, kâğıt ve elektrikli cihazlardır. İki ülke arasında 2019 yılında 1,5 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Endonezya Kargo

4.2. Endonezya Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Endonezya’da iş kültürü oldukça hiyerarşik yapıya sahiptir. Kararlar çoğunlukla üst yönetim tarafından alınmaktadır. Kişisel kararlardan daha çok grup kararları önemlidir. Zaman yönetimi konusunda esnek davranılmaktadır. Endonezya’daki internet altyapısındaki gelişmeler, tüketicilerin çevrimiçi tüketim alışkanlıklarının artması e-ticarete olan talebi arttırmıştır. Türkiye ile Endonezya arasında “Çifte Vergilendirmeyi Önleme” ve “Yatırımların Karşılıklı Korunması ve Teşviki” anlaşmaları bulunmaktadır. İki ülke arasında “Serbest Ticaret Anlaşması” müzakereleri devam etmektedir.

4.3. Endonezya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Endonezya’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Endonezya arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Endonezya’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Endonezya Kargo

5. ENDONEZYA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Endonezya’ya kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Endonezya’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Endonezya’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Endonezya’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Endonezya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Endonezya seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Endonezya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Endonezya kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Endonezya’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Endonezya’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Endonezya’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Endonezya’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Endonezya’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al