Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. TUNUS KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Tunus’a gönderiyoruz.
    Türkiye ile Tunus arasındaki diplomatik ilişkiler, Tunus ülkesinin bağımsızlığı kazanmasından sonra başlamıştır. Türkiye ile Tunus ikili ilişkileri tarih ve kültürden kaynaklanan dostluk bağları temelinde sürdürülmektedir. İki ülke arasında çok sayıda teknik ve üst düzeyli karşılıklı ziyaretler gerçekleştirilmektedir. Tunus, ülkeye giriş için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istememektedir. Tunus kargo konusunda öncü olan firmamız, kargolarınıza hassasiyet göstererek, kısa süre içinde alıcısına teslim etmektedir. Türkiye’den Tunus’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
    Tunus’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Tunus Kargo

1.1. Tunus Uçak Kargo Hizmeti

    QuickShipper, firmaların veya bireylerin Tunus’a göndermek istedikleri kargolarını hava yolu taşımacılığı hizmetlerini kullanarak gerçekleştirmektedir. Hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile Tunus’a gönderilen kargolarınızın en büyük avantajları hızlı ve güvenli teslim edilmesidir. Deniz yolu ve kara yolu taşıma yöntemleri ile taşınması mümkün olmayan kargolarınızı Tunus’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile taşınabilmesi mümkündür. Tunus’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızın gönderilmesi sürecinde kargolarınız hasar görmeden ve deforme olmadan Tunus’taki alıcısına ulaşmaktadır.

1.2. Tunus Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    30 kilo üzeri Libya gönderilerinize özel fiyatlar

Tunus Kargo

2. TUNUS KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Tunus’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
    Kara yolu ve deniz yolu taşımacılığındaki bütün riskleri sıfıra indirip mesafeleri kısaltan hava yolu taşımacılığı ile Tunus express kargo hizmetini ekonomik ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmektedir. QuickShipper, profesyonel taşımacılık hizmetiyle Tunus express kargonuzu en ekonomik fiyatlarla, doğru adrese ve sorunsuz bir şekilde ulaştırır. Türkiye’deki bir noktadan, Tunus’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Express kargo hizmetimiz ile Tunus’a hızlı, sorunsuz ve ekonomik gönderimler gerçekleştirebilirsiniz. Tunus express kargo hizmetimiz ile gönderilerinizin takibi de çok daha kolay yapılmaktadır. Tunus express kargo hizmeti, ihtiyaçlarınız gözetilerek ve güvenlik temel alınarak oluşturulmuş bir taşımacılık hizmetidir.
    Türkiye’den Tunus’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Tunus Kargo

3. TUNUS KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Tunus’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Tunus’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Tunus’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Tunus Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Tunus’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Tunus’a seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Tunus’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tunus Kargo

3.2. Tunus Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Tunus’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Tunus’taki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Tunus’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Tunus Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Tunus Kargo

3.4. Tunus Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. TUNUS HAKKINDA

    Dünyanın 95. ve Afrika’nın 13. büyük ekonomisine sahip olan Tunus, Avrupa ile Arap dünyası arasında köprü görevi konumundadır. Ülkenin resmi dili Arapçadır. Ülkede iş hayatında konuşulan dil ise Fransızcadır. Ülkenin resmi para birimi Tunus Dinarıdır. Tunus’ta iki ayrı iklim türü bulunmaktadır. Bunlar çöl iklimi ile Akdeniz iklimidir. Tunus’un ekonomisi tarıma dayalıdır. Nüfusunun yarısından fazlası tarım sektörü ile ilgilenmektedir. Zeytin ve zeytinyağı üretimiyle, dünyada önemli bir konumda yer almaktadır. Tunus ile Türkiye arasında 2 saatlik zaman farkı bulunmaktadır. Tunus, Türkiye’den 2 saat geridedir.

4.1. Türkiye Tunus İthalat-İhracat İlişkisi

    Tunus 2019 yılında toplam 16,6 milyar dolarlık ihracat ve 22 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini İtalya, Fransa, Çin ve Almanya ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Tunus’a 886 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Tunus’a ihraç edilen başlıca ürünler; tekstil ürünleri, giyim eşyası ve kara ulaşım araçlarıdır. Türkiye 2019 yılında Tunus’tan 190 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Tunus’tan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; gübre, inorganik kimyasallar ve giyim eşyasıdır. İki ülke arasında 2019 yılında 1 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir. 

Tunus Kargo

4.2. Tunus Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Tunus iş kültüründe resmiyet ve saygı önem taşımaktadır. Zaman konusunda esnek davranırlar. Ticari ilişkilerde hiyerarşi bulunmaktadır. En basit kararlar bile üst yönetim tarafından alınmaktadır. Toplantılarda ve görüşmelerde güven oluşturmak çok önemlidir. Son zamanlarda gelişen bankacılık hizmetleri ve yaygınlaşan internet kullanımı sayesinde e-ticaret pazarı son yıllarda artış göstermiştir. Tunus ile Türkiye arasında “Serbest Ticaret Anlaşması” ile belirli sanayi ürünlerinde gümrük vergisi kaldırılmıştır. “Çifte Vergilendirmeyi Önleme” ve “Yatırımların Karşılıklı Korunması ve Teşviki” anlaşmaları iki ülke arasında yürürlüktedir. İhraç edilecek ürünlerde Arapça bir etiket içerme zorunluluğu bulunmaktadır.

4.3. Tunus’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Tunus’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Tunus arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Tunus’un ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Tunus Kargo

5. TUNUS KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Tunus’a kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Tunus’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Tunus’taki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Tunus’a kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Tunus’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Tunus seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Tunus’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Tunus kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Tunus’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Tunus’a en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Tunus’a en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Tunus’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Tunus’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al