Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. EKVADOR KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Ekvador’a gönderiyoruz.
    Türkiye ile Ekvador arasındaki diplomatik ilişkiler 1950 yılında başlamıştır. İki ülke arasında ekonomik ve siyasi ilişkiler her yıl daha da artmaktadır. Türk şirketlerinin Ekvador ’da büyük ölçüde yatırımları bulunmaktadır. Bu yatırımlar, Ekvador kargo hizmetlerine duyulan ihtiyacın artacağını da göstermektedir. Dünyanın birçok ülkesine hava yolu taşımacılığı ile gönderilerinizi güvenli ve hızlı bir şekilde ulaştıran firmamız Ekvador kargo hizmeti de sizlere sunmaktadır. Ekvador kargo konusunda öncü olan firmamız, kargolarınıza hassasiyet göstererek, kısa süre içinde alıcısına teslim etmektedir. Türkiye’den Ekvador’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,81 Euro’dan başlamaktadır.
    Ekvador’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Ekvador Kargo

1.1. Ekvador Uçak Kargo Hizmeti

    QuickShipper, firmaların veya bireylerin Ekvador’a göndermek istedikleri kargolarını hava yolu taşımacılığı hizmetlerini kullanarak gerçekleştirmektedir. Hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile Ekvador’a gönderilen kargolarınızın en büyük avantajları hızlı ve güvenli teslim edilmesidir. Deniz yolu ve kara yolu taşıma yöntemleri ile taşınması mümkün olmayan kargolarınızı Ekvador’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile taşınabilmesi mümkündür. Ekvador’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızın gönderilmesi sürecinde kargolarınız hasar görmeden ve deforme olmadan Ekvador’daki alıcısına ulaşmaktadır.

1.2. Ekvador Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    30 kilo üzeri Uruguay gönderilerinize özel fiyatlar

Ekvador Kargo

2. EKVADOR KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Ekvador’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,81 Euro’dan başlamaktadır.
    QuickShipper, uluslararası taşımacılık kurallarına uygun hareket etmektedir. Ekvador kargolarınızın emniyetli bir şekilde taşınması ve sorunsuz şekilde ulaşması için gerekli tüm önlemleri almaktayız. Express kargo hizmetimiz ile Ekvador’a hızlı, sorunsuz ve ekonomik gönderimler gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’deki bir noktadan, Ekvador’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,81 Euro’dan başlamaktadır. Ekvador express kargo hizmetimiz ile gönderilerinizin takibi de çok daha kolay yapılmaktadır.
    Türkiye’den Ekvador’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Ekvador Kargo

3. EKVADOR KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Ekvador’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Ekvador’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Ekvador’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Ekvador Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Ekvador’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Ekvador’a seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Ekvador’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,81 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ekvador Kargo

3.2. Ekvador Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Ekvador’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Ekvador’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Ekvador’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Ekvador Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Ekvador Kargo

3.4. Ekvador Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. EKVADOR HAKKINDA

    Ekvador, Güney Amerika’da yer almaktadır. Tahmini verilerine göre yaklaşık 17 milyon nüfusa sahiptir. Dünya nüfus artışı bakımından dünyaya oranla geride yer almaktadır. Resmi para birimi ABD dolarıdır. Ülkede resmi olarak kabul edilen dil İspanyolcadır. Ülke ekonomisi ziraat üzerinedir.

4.1. Türkiye Ekvador İthalat-İhracat İlişkisi

    2019 yılında toplam 22,32 milyar dolarlık ihracat ve 20,27 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini ABD, Çin, Kolombiya, Panama ve Brezilya ile kurmuştur. Türkiye 2018 yılında Ekvador’a 71,7 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Ekvador’a ihraç edilen başlıca ürünler; çelik, yük taşıtları, temizlik kağıtları, ilaçlar ve soğutucu-dondurucu ürünleridir. Türkiye 2018 yılında Ekvador’dan 169,2 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Ekvador’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; muz, ahşap eşya, kahve, kakao yağı ve plastik hurdalarıdır. İki ülke arasında 2018 yılında 240 milyon doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Ekvador Kargo

4.2. Ekvador Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Ekvadorlu iş insanları çoğunlukla İngilizce konuşmaktadır. Ancak, Ekvador’da yapılacak ziyaretlerde ve ticari ilişkilerin kurulmasına yönelik çalışmalarda mutlaka İspanyolca konuşan bir tercüman kullanılmasında fayda görülmektedir. Ekvadorlu iş insanları resmi ve oldukça kibardır. Ülkenin para birimi, 2000 yılından bu yana ABD Doları’dır. Ülkede kredi kartı kullanımı yaygın değildir.

4.3. Ekvador’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Ekvador’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Ekvador arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Ekvador’un ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Ekvador Kargo

5. EKVADOR KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Ekvador’a kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Ekvador’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Ekvador’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Ekvador’a kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Ekvador’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Ekvador seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ekvador’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,81 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Ekvador kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Ekvador’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Ekvador’a en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Ekvador’a en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Ekvador’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Ekvador’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al