Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. YURTDIŞI KARGO 

    Günümüzün en önemli hizmetlerinden bir tanesi olan yurtdışı kargo hizmetleri birçok özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle uluslararası kargo hizmetleri çoğu kimse tarafından bilinmemektedir. En çok tercih edilen hizmet, yurtiçi kargo olmasına rağmen özellikle makro ticaret ile uğraşan insanlar bu hizmeti tercih etmektedirler. 
    Ticaret hizmeti global bir hizmet olduğundan dolayı uluslararası ürün gönderiminin yapılması gerekmektedir. Genel olarak taşıma koşulları ve sorumlulukları yurtiçi kargo ile aynıdır. Aynı zamanda paketleme yöntemleri de aynı şekilde yapılmaktadır. Bu hizmet genel olarak hava ve deniz taşımacılığı ile gerçekleşmektedir. Öte yandan isteyen müşteriler yurtdışı express kargo özelliğine de kullanabilmektedirler. Bu özellik sayesinde kargolar daha hızlı bir şekilde gönderilmektedir. 
    Öte yandan bu hizmet yaklaşık olarak 220 ülke de aktif olarak yapılmaktadır. İstenilen her kargo firmasından da bu hizmet alına bilinmektedir. Ayrıca hiçbir şekilde ücret farkı alınmamaktadır. Bu hizmette hiçbir şekilde kargo cinsi seçilmemektedir. İstenilen her yasal ürünün gönderimi yapılmaktadır. Yalnız yaklaşık olarak süreler şehirler arası kargo sürelerine göre 1 iş günü geç olmaktadır. Bunun nedeni ise gümrük işlemlerinden kaynaklanmaktadır.

Gümrük Vergisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

1.1. Yurtdışı Kargo Takip

    Yurtdışına bir kargo gönderen veya kargo alımı yapacak olan müşterilerin en çok merak ettiği konuların başında yurtdışı kargo takip işlemi gelmektedir. Genel olarak bu işlemler kargo acentesi tarafından doğrudan bilgilendirilmektedir. Doğrudan bilgilendirme SMS yoluyla yapılmaktadır. Bunun dışından birde kargo takip numarası ile kargo takibi yapmak mümkün olmaktadır. Bu işlem kargo firmasının mobil uygulaması veya resmi internet sitesinden yapılmaktadır. 
    Kargo takip yazan yere kargo takip numarasının yazılması sonucunda kargo ile ilgili tüm bilgilere ulaşıla bilinmektedir. Ayrıca kargonun tahmini teslim süresi gibi de bilgilere ulaşıla bilinmektedir. Öte yandan kurye ile iletişime geçerek kargonun teslim tarihini değiştirebilir veya kargoyu iptal dahi edebilirsiniz. Eğer bu işlemlerde zorluk yaşanırsa resmi internet sitesinde iletişim bölümünden kargo firması ile görüşerek de kargo takibi yapıla bilinmektedir. Bu noktada kapsamlı bir fiyat araştırması yapmak her zaman önerilmektedir.

Mikro İhracat hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

1.2. Yurtdışı Kargo Fiyatları

    Makro veya mikro ticaretle uğraşan insanların kar elde edebilmesi için yurtdışı kargo fiyatları düşük bütçelerde olması oldukça önemlidir. Genel olarak bu fiyatlar; kargonun hacmi, gönderim bölgesi ve göndericiye göre değişiklik göstermektedir.  Öte yandan gönderi şeklide bazı firmalarda fiyatları etkilemektedir. Özellikle uçak kargo hizmeti sunan firmaların fiyatları bir miktar yüksek olabilmektedir. Ancak ekonomi express kargo seçeneği ile kargo gönderimi oldukça uygun fiyatlar da olmaktadır. 
    Şu an için kargo gönderiminin en yüksek olduğu ülkeler; Almanya, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleridir. Öte yandan kargo gönderiminin en uygun fiyatlarda olduğu ülkeler; Brezilya, Ekvator ve Singapur'dur. Öte yandan ülkelerin gümrük ücretleri de kargo fiyatlarını etkilemektedir. Her ülke için gümrük ücretleri değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kargo fiyatlarına ek bir fiyatlandırma yapılmaktadır. Ayrıca iade edilen kargolarda ek bir fiyatlandırmaya neden olmaktadır. 

Yurtdışına En Ucuz Kargo Gönderme hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

DSV Express Kargo Hizmeti

1.3. Yurtdışı Kargo Hesaplama

    Kargoların hacimsel hesaplamaları, kargo fiyatları bakımından oldukça önemli olup yurtdışı kargo hesaplama işlemi şu şekilde yapılmaktadır. Kargo paketinin eni, paketin boyu ve paketin yüksekliği birbiri ile çarpılır. Ardından çarpım sonucu elde edilen sayısal değer 5000 sayısına bölünür ve kargo hesaplaması elde edilmiş olunur. Burada ki 5000 değeri hacimsel bölen olup sabit bir değerdir. Örnek vermek gerekirse paket eni 70, paket boyu 50 ve paketin yüksekliği 50 olan bir kargonun hesaplaması 70x50x50 işleminin sonucunda 35 elde edilir. 
    Bu 35 değerine bağlı olarak da bir kargo fiyatlandırılması yapılır. Bu hesaplama işlemleri tüm kargo firmaları tarafından ücretsiz olarak internet adreslerinde bulunmaktadır. Dolayısıyla kargo gönderimini yapmadan önce hesaplama yaparak hacimsel oranı öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu hesaplama sonucunda anında teklif al hizmeti de verilmektedir. Hesaplama sonucuna göre firmalar kargoya göre anlık fiyat bilgisini de vermektedirler.

1.4. Yurtdışı Kargo Gönderim Seçenekleri

    Uluslararası yapılan kargo hizmetlerinde birçok yurtdışı kargo gönderim seçenekleri bulunmaktadır. İlk olarak hızlı teslimat gönderi seçeneği en çok tercih edilen hizmetlerden birisidir. Bu gönderi seçeneği ile birlikte kargolar 1 ile 3 iş günü arasında teslim edilmektedir. Öte yandan bir de normal teslimat bulunmaktadır. Bu gönderi seçeneği ise acele olmayan gönderiler için geçerli olup teslim süresi ise yaklaşık olarak 3 ile 15 gün arasında değişiklik göstermektedir. Öte yandan kargonun iade seçeneği, karşıdan ödemeli teslimat gibi de gönderi seçenekleri bulunmaktadır. 
    Karşıdan ödemeli gönderi şeklinde kargonun tüm fiyatlandırması alıcı tarafından ödenmektedir. Ayrıca bazı yurtdışı kargo firmaları müşterilerine gönderi paket seçenekleri de sunmaktadırlar. Bu hizmette paket formları tamamen müşteriler tarafından belirlenmektedir. Ek olarak birde sigorta işlemleri yapılmaktadır. Bu gönderi seçeneği ise fiyat olarak diğerlerinden daha pahalı olabilmektedir. Quick Shipper ile iletişime geçerek kapsamlı bir şekilde ekonomi express kargo hizmetine dair bilgiler edinebilirsiniz! Üstelik anında teklif al butonu sayesinde pratik bir şekilde teklif de alabilirsiniz!

DSV Express Kargo Hizmeti

Anında Teklif Al Anında Teklif Al